РІЧНИЙ ЗВІТ

Звіт про виконання плану виховної роботи за 2018/2019 н. р.

Міністерство освіти і науки України

чернівецька міська рада

 Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8

вул. Дзержика, 22, м. Чернівці, 58 004

Тел. / факс (00380372) 52-44-73,  E-mail: cvznz-8@meta.ua , код ЄДРПОУ 21431075

НАКАЗ

14.06.2019                                                                                               № 01-02/173                                                                                                  

«Про якість виконання плану

виховної роботи у 2018-2019 н.р.»

 Виховна робота в 2018-2019 навчальному році проводилася відповідно до річного плану роботи  управління освіти Чернівецької міської ради та плану роботи школи.

 Виховна проблема, над якою працював педагогічний колектив ЗОШ I-III ступенів № 8 у 2018-2019 навчальному році, – «Розширення діапазону організації форм і методів виховної роботи через впровадження елементів STEM-освіти».

  На сьогоднішній день в школі склалася система виховної роботи, яка на принципах гуманізму, демократизму, єдності сім’ї та школи, спадкоємності поколінь забезпечує здійснення національного виховання, спонукає до утвердження педагогіки особистості, сприяє формуванню в учнів навичок самоосвіти, самоаналізу, допомагає учням розвивати індивідуальні здібності, творчі задатки, самовизначитися та самореалізуватися.

   Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив школи орієнтується на нормативно-правову базу з питань виховної роботи, а саме Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Концепцію виховання дітей та молоді», «Концепцію громадянського виховання»; Національна доктрина розвитку  освіти; Комплексна програма профілактики та запобігання поширення алкоголізму, наркоманії, токсикоманії та СНІДу; Національна програма виховання формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства; Програма роботи з обдарованою молоддю; Концепція реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень, програма «Модернізація змісту виховної роботи, орієнтація на системний розвиток рівного доступу до якісної освіти», Регіональна концепція виховної діяльності навчальних закладів Чернівецької області; «Національну доктрину розвитку освіти», «Конвенцію про права дитини», «Декларацію прав дитини», «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» та нормативно-правові акти, документи Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, Управління освіти Чернівецької міської ради.

         В основу планування виховної роботи покладено творчий розвиток особистості, шанобливе ставлення до національно-культурних традицій, оволодіння народною мораллю, етикою, культурою, правами і обов’язками громадянина України. 

         Виховна робота школи має чітку організаційну систему і проводилась згідно з річним планом роботи школи. На початку навчального року всіма класними керівниками сплановано роботу з класними колективами за всіма напрямками виховної роботи, які були надані на перевірку і погодженні з заступником директора з виховної роботи. При плануванні роботи ураховувались такі вимоги: зв’язок з життям; різносторонність виховної роботи; доцільність вибраних форм організації; конкретні справи і раціональний розподіл їх за часом; опора на вихованців, сім’ю, громадськіст.

         Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи впродовж 2018-2019 навчального року здійснювалися за основними напрямками:

ціннісне ставлення особистості до сім’ї, родини, людей;

ціннісне ставлення особистості до себе;

ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

ціннісне ставлення особистості до природи; 

ціннісне ставлення особистості до культури і мистецтва; 

ціннісне ставлення особистості до праці;

         Відповідно до вимог Закону України «Про освіту», Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, Концепції Національно-патріотичного виховання дітей та молоді, згідно з річним планом школи на 2018-2019 н.р., з метою формування гармонійно розвинутої особистості з високою фізичною та моральною культурою, у школі з 03.09 по 28.09 проведено місячник спортивно-оздоровчої роботи.

     В рамках місячника проведено тематичні тижні, декади та низку заходів, а саме:

03.09-07.09 –  проведено декаду основ безпеки життєдіяльності, протягом якого проведено  профілактичні заходіи «Увага! Діти – на дорозі». Зокрема:

05.09 – класними керівниками та класоводами проведено єдиний урок з безпеки дорожнього руху;

06.09 – медсестрою Бєлік Д.В. проведено урок  у 10 класі: «Знаю, вмію, врятую!» з вивченням  основ  надання долікарської допомоги

10.09 – класоводами 1-А класу Влад Л.М. та 1-Б класу Донською А.Ю. проведено практичне вивчення правил безпечного переходу вулиці;

12.09 – учні 2-А та 2-Б класів переглянули  мультфільми про ПДР (Воронка М.Р. та Ващук М.С.)

14.09 – класовод 4-Б класу Дзьоник А.Б. провела вікторину: «Чи добре ти знаєш правила дорожнього руху?»;

17.09 – учні 4-А класу продемонстрували інсценізацію мініказки: «Безпека на дорозі» для учнів 1-х класів.

28.09 – відбулася зустріч з інспектором патрульної поліції Маковеєм Сергієм Івановичем під назвою: «Діти на дорозі» для учнів 2-Б та 3-Б класів;

19.09 – класоводом 3-А класу Слобожаніновою Л.В. проведено виховний захід: «Абетка безпеки».

21.09 –класоводом 2-А класу Ващук М.С. проведено годину спілкування на тему : «Безпека життєдіяльності».

 Крім того, протягом місяця проведені тематичні виховні години за темою: “Знай та вивчай правила дорожнього руху!» (в усіх класах).

03.09-07.09 – проведено декаду основ здорового способу життя , в рамках якої відбулися такі заходи:

07.09 – День здоров’я та відкриття шкільної спартакіади. Протягом декади класоводами 1-4 класів проведено години спілкування на тему: «Здоров’я дітей – здоров’я нації», а класними керівниками 5-11 класів проведено години класного керівника на тему: «Спорт – сила, краса, здоров’я». Крім того, протягом декади відбувалися змагання між класами на Першість школи з таких видів спорту: легкоатлетична естафета, перетягування канату, стрибки на скакалці (дівчата), віджимання (хлопці), футбол.

24.09-28.09 – за окремими планами відбулися тиждень туристично-краєзнавчої роботи та тиждень бібліотек.

21.09 – відбулися вибори президента школи, за результатами яких перемогла учениця 9-А класу Голубинська Єлизавета.

21.09 – в рамках відзначення Міжнародного дня ми,  учні початкової школи виготовляли голубів, крім того учні 5-7 класів на уроках образотворчого мистецтва виконували малюнки «Ми за мир в усьому світі».

Протягом місяця класоводами та класними керівниками велася проектна робота. Учні 1-4 класів виконували малюнки : «Мова вулиці», а учні 5-11 класів виконували стіннівки «Безпека на дорозі».

21.09 – учениця 10 класу Муха Анна  взяла участь у міському конкурсі фотографій «Живу, люблю і дихаю тобою, моє найкраще місто на землі», відправивши на конкурс 2 фотографії, на яких зображені історичні пам’ятки нашого міста.

25.09 – відбувся збір макулатури. Учнями школи зібрано 1847 кг. макулатури. В результаті заходу І місце посіли 2-Б, 4-А та 9-А класи, ІІ місце – 3-А та 6-Б класи, ІІІ місце – 4-Б та 7-Б класи.

06.10 – команда учнів школи взяла участь у заході «Буковинська миля», а 13.10 – у заході «Садигурська миля», де учениця 9-Б класу Мельничук Олександра виборола велосипед.

18.10 – команда учнів школи взяла участь у міських змаганнях з баскетболу на чолі з вчителем фізичного виховання Несторяком О.С.

Відповідно до вимог Закону України «Про освіту», Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, Концепції Національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2015-2020 роки, Указу Президента України № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, Стратегію виховання особистості в системі освіти Чернівецької області на 2016-2025 роки, згідно з річним планом МУО та  школи на 2018-2019 н.р., з метою збереження національних традицій та виховання дітей, як  гідних громадян українського суспільства з 01.10 по 31.10.2018 року проведено місячник громадянського виховання.

З нагоди відзначення Дня міста 04.10 класоводами та класними керівниками проведено єдиний урок «Чернівці – 610», присвячений 610 річниці з дня першої згадки про місто Чернівці.

З метою вивчення історії, культури, традицій рідного міста, класоводами та класними керівниками було проведено екскурсії вулицями та площами Чернівців, до визначних пам’яток архітектури та мистецтва. Учні 2-А класу (класовод Ващук М.С.) та 2-Б класу (класовод Воронка М.Р.) відвідали парк Жовтневий. Площами міста Чернівці прогулялися учні 3-Б класу (класовод Фолошня Н.М.), 1-А класу (класовод Влад Л. М.), 1-Б класу (Донська А.Ю.),

7-А класу (класний керівник Козак Г.М.) та 7-Б класу (класний керівник Мамбетова О.В.). З метою відвідати історичні місця нашого міста, учні 3-А класу (класовод Слобожанінова Л.В.) та 8-А класу (класний керівник Малова А.В.) прогулялися вулицями старих Чернівців. Учні 6-А класу (класний керівник Павлюкович О.С.) та 6-Б класу (Класний керівник Гордуна В.А.) відвідали Театральну площу міста Чернівці. Учні 4-А класу (класовод Сидорова О.Ф.), 4-Б класу (класовод Дзьоник А.Б.), 9-А класу (класний керівник Білокопита О.С.) та 9-Б класу (класний керівник Вишневська С.А.)  відвідали вулицю імені О. Кобилянської та вивчили історію створення вулиці.       Учні 5-А (класний керівник Турянська Н.Т.) та 5-Б (класний керівник Сава А.І.) класів прогулялися старими вулицями нашого міста, вивчаючи історію та створення найстаріших будинків. 

22.10 під керівництвом вчителя історії Малової А.В. учні 11 класу відвідали захід, присвячений пам’яті жертв Голокосту «Вчимося пам’ятати » (ЧНУ)

З 08.10  по 12.10.2017 року  проведено тиждень історії рідного краю, а з  16.10 по 19.10.2018 року проведено тиждень українознавства (за окремими планами).

Протягом місяця учнями та вчителями школи  проведено виховні справи на тему: «Добра справа для мого міста», а саме: учні 2-А класу (класовод Воронка М.Р. та учні 3-А класу (класовод Слобожанінова Л.В.) виготовили годівнички для птахів на зиму,  4-А класу (класовод Сидорова О.Ф.), 4-Б класу (класовод Дзьоник А.Б), 4-А клас (класовод Влад Л.М. ) та 4-Б  клас (класовод Донська А.Ю.) підгодовували білочок та птахів на мікрорайоні Роша; учні 5-Б класу підгодували голубів на площі Філармонії. Заслуговує на увагу проведена робота учнів 8-А класу (класний керівник Малова А.В.) та 9-А класу (Класний керівник Білокопита О.С.),  які відвідали з подарунками та гостинцями Дім малютки (вул. Щербанюка); учні 8-Б класу (класний керівник Ткач В.П.) та 10 класу (класний керівник Костіль С.М.) відвідали Чернівецький міський притулок для тварин з метою допомоги. Учні 10 класу ініціювали  акцію «Не викидайте отруту у землю», в рамках якої у школі встановлено контейнер для збору  відпрацьованих батарейок; а учні 5-А класу долучилися до акції та провели роз’яснювальну роботу серед учнів початкової школи щодо шкідливості відпрацьованих батарейок для навколишнього середовища.         Креативністю відзначилася «добра справа» учнів 6-А класу (класний керівник Павлюкович О.С. ) та 6-Б класів (класний керівник Гордука В.А.), які ініціювали акцію «7 чудес Чернівців». Діти проводили агітацію серед населення Чернівців з пропозицією відвідати пам’ятки нашого міста, не забувати про красу і велич Чернівців. Класними керівниками створено фотоколаж про проведену роботу.

Протягом місяця у школі тривала фотовиставка: «Місто моєї любові», на якій учнями школи  представлено фотографії найвідоміших місць нашого міста.

З 01.10 по 31.10.2018 року бібліотекарем школи Ткач В.П. організовано тематичні книжкові виставки на теми: «Мої Чернівці», «Митці України».                         

06.10 – команда учнів школи взяла участь у заході «Буковинська миля», а 13.10 – у заході «Садигурська миля»,   учениця 9-Б класу Мельничук Олександра виборола супер-приз – велосипед.

18.10 – команда учнів школи взяла участь у міських змаганнях з баскетболу на чолі з вчителем фізичного виховання Несторяком О.С.

05.11 – під керівництвом вчителя фізичного виховання Гордєєвої Я.Ф., учні школи : Таранчук І. (11 клас), Таранчук І. (10 клас) та Руснак Т. (8-Б клас) взяли участь у Першості міста з шахів

З нагоди Дня захисника Вітчизни та в рамках Тижня українського козацтва, який відбувся за окремим планом (Малова А.В.), учнями 7 –А (класний керівник  Козак Г.М.) та 7-Б (класний керівник Мамбетова О.В.) класів проведено інтелектуально-розважальну гру: «Козацькі забави».

10.10 учні 4-А та 4-Б класів відвідали концерт обласної філармонії –  музичну оперу: «Коза-Дереза». 18.10 учні 9-А та 9-Б класів відвідали Чернівецьку обласну філармонію, концерт Буковинського ансамблю пісні і танцю.

25.10.2018 року учениця 7-Б класу Липка Катерина взяла участь в міському конкурсі талановитої молоді «Чернівецькі родзинки», до підготовки виступу долучилися батьки учениці та вчитель української мови та літератури, класний керівник, Мамбетова О.В.

04.10.2018 року, Відповідно до листа управління освіти Чернівецької міської ради № 01-34/2194 від 03.10.2018 року, школа долучилася до проведення Всеукраїнського уроку доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», присвячений Всесвітньому дню тварин.

 Відповідно до листа управління освіти Чернівецької міської ради № 01-34/2296 від 16.10.2018 року та метою пропаганди здорового, активного способу життя, вивчення і використання на практиці правил основ безпеки життєдіяльності, попередження загибелі та травматизму дітей при виникненні різного роду надзвичайних ситуацій, з 22.10 по 26.10.2018 року у школі проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. В межах тематичного тижня проведено наступні заходи :                                             

25.10 учнями 10-11 класів проведено міні-лекторій для учнів 5-х класів «Це повинен знати кожен»;

Протягом тижня класоводи та класні керівники провели  година класного керівника на тему: «Твоя безпека – це твоя уважність»;

Протягом тижня учні 6-9 класів підготували випуск стінгазет (за вибором): «Безпечна поведінка на канікулах», «Безпечне довкілля», «Безпечна поведінка під час пожежі», «Коли електроприлади бувають небезпечні», «Твоя безпека залежить від тебе»;

26.10 учні 5-х класів взяли участь у вікторині «Виживання в екстремальній ситуації» (Турянська Н.Т.);

26.10 учні 9-Б класу провели інформаційну хвилинку серед учнів 7-11 класів на тему : «Паління – це загроза для здоров’я людини?» (Вишневська С.А.);

Упродовж тижня у 1-4  класах проведено виставку малюнків Виставка дитячих малюнків «Пожежники очима дітей». Крім того для учнів початкової школи класоводами проведено демонстрацію мультфільмів про безпечну поведінку під час надзвичайних ситуацій.

Відповідно до вимог Закону України «Про освіту», Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, Концепції Національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2015-2020 роки, Указу президента України № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», Стратегії виховання особистості в системі освіти Чернівецької області на 2016-2025 роки, згідно з річним планом школи на 2018-2019 н.р., з метою забезпечення повноцінного розвитку дітей, як здорових та гідних громадян українського суспільства та формування в них навичок здорового способу життя, з 05.11.2018 по 30.11.2018  у школі проведено місячник: «Молодь за здоровий спосіб життя», в рамках якого відбулися такі заходи:

16.11 – учні 1-9 класів відвідали планетарій та переглянули фільм : «Корисні та шкідливі бактерії».

Протягом місяця учні 5-8 класів виконували проектну роботу на тему: «Здоровим бути модно» (виставка стінгазет);

Протягом місяця вчителями основ здоров’я та медсестрою школи Бєлік Д.В. проводилося  практичне відпрацювання навичок надання першої домедичної допомоги для учнів 5-9 класів.

З 19.11 по 23.11 за підтримки ГО «Сім’я та здоров’я» у школі відбувся цикл лекцій для учнів 9-х класів під назво: «Здоров’я – найцінніший скарб».

23.11 – вчителями основ здоров’я Турянською Н. Т. та Павлюкович О.С. проведено інтелектуально-розважальну гру для учнів 5-х класів «Ми за здоровий спосіб життя».

Протягом місяця медсестрою Белік Д.В. проведено заходи, спрямовані на профілактику захворювання на туберкульоз для учнів 8-11 класів (за окремим планом).

Крім того, у рамках місячника проведено заходи щодо відзначення пам’ятних днів. А саме:

20.11 – класним керівником 10 класу Костіль С.М. та учнями відповідного класу проведено загальношкільний захід, присвячений Дню Гідності та Свободи: «Україна – країна нескорених».

24.11 – вчителем історії Вишневською С.А. та учнями 9-Б класу проведено інформаційний вісник, присвячений Дню пам’яті жертв голодомору та політичних репресій під назвою: «Голодомор. Чорна сповідь моєї Вітчизни» (для учнів 9-11 класів).

9.11 вчителями української мови та літератури проведено День української писемності та мови (за окремих планом).

16.11 учні 3-А (класовод Слобожанінова Л.В.) та 2-Б (класовод Воронка М.Р.) класів відвідали  концерт академічного камерного оркестру «Capriccio»: «Світові перлини».

Протягом місяця бібліотекарем школи Ткач В.П. проведено виставку книг «Здоров’я – це…».

3 12.11 по 18.11 у школі проведено Тиждень безпеки дорожнього руху, в рамках якого відбулися такі заходи:

16.11  класними керівниками та класоводами 1-11 класів проведено Єдиний національний урок під назвою: «Безпека на дорозі – безпека життя»;

З 12.11 по 16.11 класоводами 1-4 класів організовано виставку малюнків: «Я знаю правила дорожнього руху».

13.11 класоводом 4-А класу Сидоровою О.Ф. та учнями відповідного класу проведено театралізоване дійство для учнів 2-х класів «Безпека на дорозі».

Протягом тижня вчитель інформанти Козак Г.М. проводилося он-лайн тестування учнів 7-11 класів на знання правил дорожнього руху.

13.11 відбулася зустріч  учнів 3-х класів з представником поліції. З учнями проведено бесіду на тему : «Діти на дорозі».

 Відповідно до вимог Закону України «Про освіту», Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, Концепції національно-патріотичного виховання  дітей та молоді на 2016-2020 роки, Указу Президента України № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», Стратегію виховання особистості в системі освіти Чернівецької області на 2016-2025 роки , згідно з річним планом МУО та школи на 2018-2019 н.р.» з метою забезпечення повноцінного розвитку дітей, як свідомих та гідних громадян українського суспільства та формування в них патріотичної свідомості, з 03.12 по 21.12 у школі проведено місячник військово-патріотичного виховання. В рамках місячника проведено такі заходи:

06.12 – з метою відзначення Дня збройних сил України класоводами та класними керівниками по класах проведено інтелектуально-розважальні ігри  «Нумо, хлопці!»

19.12 – членами учнівського самоврядування проведено загальношкільний захід, присвячений Дню святого Миколая.

21.12 – вчителем історії Маловою А.В. проведено екскурсію для учнів 11 класу у музей Революції Гідності.

Протягом місяця бібліотекарем школи Ткач В.П. організовано виставку «Славетний подвиг українського народу».  

24.12 – класоводами проведено Новорічні ранки  для учнів 1-4 класів .

03.12 – 07.12 – у школі проведено Тиждень, присвячений інклюзивній освіті та толерантному ставленню до людей з обмеженими можливостями, в рамках  якого проведено такі заходи:

04.12 – класоводами та класними керівниками  проведено годину класного керівника на тему : «Всі ми рівні»;

03.12 – 07.12 – проведено виставку стінгазет «Всі ми різні, але всі ми рівні», «Відомі люди з обмеженими можливостями». Стінгазети учнів 2-А класу та 8-Б класів відзначилися інформативністю та оформленням.

06.12 – практичним психологом Груб’як І.В. проведено  тренінг для учнів 10  класу: «Байдужість – найстрашніший ворог»;

10.12 – логопедом Щербаковою О.П. проведено  відкрите заняття з учнями 1-х класів.

07.12 – відбувся День відкритих дверей у класах інклюзивної освіти.

В рамках місячника проведено Тиждень зарубіжної літератури і Тиждень     

У зв’язку з відсутністю через хворобу класних керівників Павлюкович О.С. (6-А клас ) та  Гордуна В.А. (6-Б клас), 13.12 не проведено загальношкільний захід: «Андріївські вечорниці».

Відповідно до вимог Закону України «Про освіту», Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, Концепції Національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2015-2020 роки, Указу президента України № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, Стратегію виховання особистості в системі освіти Чернівецької області на 2016-2025 роки, згідно з річним планом школи на 2018-2019 н.р., з метою збереження національних традицій та виховання дітей, як  гідних громадян українського суспільства, у школі з 15.01 по 31.01.2019 р. проведено місячник національного виховання, протягом якого відбулися такі заходи:

18.01.2019 класними керівниками та класоводами, проведено години класних керівників «Традиційні зимові свята». У 1-А та 1-Б класах проведено цікаві інтегровані заняття за цією темою. Учні із захопленням вивчали колядки, ділилися враженнями від проведених свят, навчилися висловлювати побажання. Під час заняття діти зрозуміли, що необхідно берегти народні традиції та звичаї.

  22.01.2019 р. класними керівниками та класоводами проведено годину спілкування на тему «Соборна Україна: – від ідеї до життя». Під час годин класних керівників учні зрозуміли, що вільно висловлюючи свої національно-патріотичні почуття, молодь може стати рушійною слою для здобуття свобод і національних інтересів держави, усвідомили, що вони також є частиною українського суспільства, які вже зараз зможуть висловлювати свої надії і сподівання на краще майбутнє для нашої держави.

  22.01.2019  р. класоводом 1-Б класу Донською А.Ю. проведено флеш-моб «Міст єднання» для учнів 1-4 класів.

 22.01.2019 р. членами шкільного парламенту проведено інформаційну хвилинку для учнів 6-11 класів під назвою «День Соборності України». Учні 10 та 11 класів переглянули фільм, присвячений героям Крут.                                                                   

29.01.2019 р. учнями 9-А класу проведено інформаційну хвилинку для  учнів 5-10 класів під назвою «Крути не забути».

Упродовж місяця бібліотекарем школи Ткач В.П. організовано виставку книг «Звичаї та традиції українського народу під час відзначення зимових свят».

 Класоводами  та класними керівниками проведено батьківські збори (за окремим планом).

Через те, що у школі з 28.01 по 08.02 призупинено навчання з метою запобігання поширенню ГРВІ, учнями 5- 11 проектна робота учнів 5-11 класів залишилася невиконана, перенесення її на наступний місяць не актуально через специфіку тематики. Таким чином, проектні роботи «Бій під Крутами» (10 клас), «Пам’яті жертв Голокосту» (11 клас), «Голокост на Буковині» (9-А, 9-Б класи), «Зимові свята» (8-А, 8-Б класи), «Свято Водохреща. Традиції» (6-А, 6-Б класи), «Маланка на Буковині» (5-А, 5-Б класи) не виконані.

      Відповідно до вимог Закону України «Про освіту», Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, Концепції Національно-патріотичного виховання дітей та молоді, згідно з річним планом роботи школи на 2018-2019 н.р., з метою формування гармонійно розвинутої особистості з високим національним культурним потенціалом, розвинутим почуттям прекрасного, естетичним світосприйняттям, у школі з 01.03 по 28.03 проведено місячник художньо-естетичного циклу. Під час проведення місячника у школі відбулися заходи.

27.02 під керівництвом вчителя біології Павюкович О.С., учні школи взяли участь у міському конкурсі агітбригад «Земля – наш спільний дім», на якому посіли друге місце.

01.03 учнями 5-А та 5-Б класів на чолі з класними керівниками Турянської Н.Т. та Сави А.І. у школі проведено загальношкільний захід: «Свято весни». П’ятикласники зустрічали вчителів та учнів школи мерцишорами, що символізує прихід весни.

07.03 учні 10 класу та класний керівник Костіль С.М. провели загальношкільний захід: «Свято 8 березня». Учні підготували привітання для вчителів у формі конкурсів та вікторин.

З 11.03- 15.03 – вчителями української мови та літератури проведено тиждень, присвячений Шевченківським дням (за окремим планом).

З 18.03 по 22.03 у школі проведено Тиждень початкових класів (за окремим планом)

Упродовж місяця учні 1-4 класів на чолі з класоводами Влад Л.М., Донською А.Ю., Воронкою М.Р., Ващук М.С., Фолошньою. Н.М., Слобожаніновою Л.В., Сидоровою О.Ф. та Дзьоник А.Б. проведено виставку малюнків «Вітаємо весну».

Протягом місяця у школі тривала виставка робіт учнів «Відомі художники Буковини», яку організувала вчитель образотворчого мистецтва Лупой Т.С.

З 11.03 по 22.03 у школі проведено декаду предметів художньо-естетичного циклу (за окремим планом).

21.03 вчителями художньо-естетичного циклу організовано виставку виробів декоративно-прикладного мистецтва. Кращі вироби відібрано для участі у виставці на міському рівні.

З 25.03 по 29.03 учні школи взяли участь у міському огляді-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва на базі Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3. Учнів школи нагороджено дипломами управління освіти Чернівецької міської ради. Зокрема, під керівництвом вчителя трудового навчання Білоус Л.І. учениця учениця 8-А класу Пукайло Дар’я  посіла ІІІ місце за виріб «В’язані сердечка» у категорії «Художнє плетіння гачком та спицями», учениця 5-А класу Моклович Ірина посіла ІІ місце за виріб «Гольниця-полуничка» у категорії «Шиті вироби», учениця 9-А класу Федорчук Наталка посіла ІІІ місце за виріб «Галстуки-метелики» у категорії «Шиті вироби» та учениця 5-А класу Клянчина Вероніка посіла ІІ місце за виріб «Панно «Чернівці» у категорії «Аплікація». Крім того, у категорії «Бісероплетіння» комплексна робота «Великодній вінок» зайняла І місце.

Серед хлопчиків, під керівництвом вчителя трудового навчання Антонова С.П. учень 8-Б класу Пецей Павло посів ІІ місце за виріб «Скринька» у категорії «Кухонне приладдя». Крім того, колективна робота учнів школи «Новорічна композиція» нагороджена дипломом управління освіти Чернівецької міської ради за участь.

Упродовж місяця учнями школи виконувалась проектна робота:

 «Українська вишивка» (5-ті класи), «Петриківський розпис» (6-ті класи), «Українські пісні, що стали світовими хітами» (8-мі класи), «Архітектурні пам’ятки ЮНЕСКО в Україні» (10-й клас), «Великі книги в історії України» (7-мі класи), «Театри України», «Бібліотеки світу» (9-ті класи).

Упродовж місяця відбувався вернісаж батьківських майстер-класів «Від батька до сина, від матері доні добро передам…». 05.03 у 10 класі учні навчилися виготовляти паперові квіти для декорацій, та святкові скриньки Майстер-клас провела мама Горбатюк Тетяна Іванівна. 12.03- у 7-А класі мама Остащук Наталя Василівна провела майстер-клас з оформлення імбирних пряників. 15.03 у 7-Б класі мама Бацала Юлія Анатоліївна провела майстер-клас з виготовлення сережок з бісеру.

Відповідно до вимог Закону України «Про освіту», Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, Концепції Національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2015-2020 роки, Указу президента України № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, Стратегію виховання особистості в системі освіти Чернівецької області на 2016-2025 роки, Регіональною Концепцією екологічного виховання,  згідно з річним планом МУО та  школи на 2017-2018 н.р., з метою формування гармонійно розвинутої особистості з високою екологічною культурою, розвинутою екологічною свідомістю, у школі проведено місячник екологічного виховання, протягом якого проведено такі заходи:

З 08.04 по 12.04 у школі проведено        Тиждень фізики та астрономії (за окремим планом).

З 15.04 по 26.04 у школі проведено        Декаду природничих наук (за окремим планом).

02.04        учні 6-А класу Хоровяк Дмитро та Чижук Олег школи взяли участь в міській виставці-конкурсі «Зустріч птахів» під керівництвом вчителів біології Павлювич О.С. та трудового навчання Антоновим С.П. варто зазначити, що Чижук О. посів І місце у конкурсі, а Хоровяка Д. відзначено грамотою за участь.

Протягом місяця у школі відбувалися заходи, присвячені Великодню. На уроках трудового навчання учні 5-9 класів під керівництвом вчителя Білоус Л.І. виготовляли писанки з бісеру. Найкращими виявилися роботи Романюк У. (9-Б клас), Клянчиної В. (5-А клас), Моклович І. (5-А клас). На заняттях гуртка «Умілі ручки» (керівник – Лупой Т.С.) учні вчилися виготовляти квілінговані писанки. Найкращі роботи було відібрано для декорації композиції «Великоднє дерево».

Учні 1-4 класів на уроках малювання (вчитель Лупой Т.С.) виконували малюнки «Великоднє диво». Кращі роботи взяли участь у шкільній виставці.

09.04 у школі відбулася виставка: «Великодня композиція”, в якій взяли участь учні 1-11 класів. Проте, на виставці не було робіт учнів 9-Б класу (класний керівник Вишневська С.А.) та 11 класу (класний керівник Ревега О.З.)

11.04 команда учнів школи взяли участь у ІІ міському фестивалі-конкурсі «Розквітай, писанко!». На конкурс представлено дві композиції6 «Великоднє дерево» і «Великодній вінок». До виготовлення композицій долучилися учні 5-9 класів, вихованці гуртків «Умілі ручки» (Лупой Т.С.) та  трудового навчання (Білоус Л.І.). За участь у конкурсі школу відзначено подякою за активну участь і сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку, виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді.

Протягом місяця        члени учнівського самоврядування знайомили учнів школи з правилами сортування сміття.

23.04        в рамках акції: «Подаруй школі квіти» у школі проведено ярмарок. Учнями зібрано 9044 грн, які підуть на потреби школи, зокрема озеленення пришкільної території. Особливу подяку висловлено учням 1-Б, 2-Б, 4-Б, 5-Б, 7-Б класів.

25.04        учні 1-11 класів взяли активну участь у зборі макулатури. Всього зібрано 1435 т. макулатури, за яку вилучено 1865 грн. Кошти підуть на потреби школи, зокрема на підписку фахової періодики.  Особливу подяку висловлено учням 2-Б, 4-А, 5-А, 6-Б класів.

24.04 вчителями предметів природничого циклу Турянською Н.Т., Ревегою О.З., Павлюкович О.С. проведено дебати на тему: «Екологічні проблеми людства» серед учнів 9-11 класів. Учні продемонстрували свої знання з екології, мали можливість висловитися щодо питань з вирішення екологічних проблем.

22.04-26.04 у школі проведено      Тиждень, безпеки, присвячений Всесвітньому дню охорони праці: «Захищене і здорове покоління» (за окремим планом)

22.04 учні 5-А (класний керівник Турянська Н.Т.) та 5-Б (класний керівник Сава А.І.) класів школи відвідали концерт Чернівецької обласної  філармонії.

З 22.04 по 26.04 у школі проведено Тиждень дитячої книги (за окремим планом).

23.04 класним керівником 6-А класу, вчителем біології Павлюкович О.С. та класним керівником 6-Б класу, вчителем української мови та літератури Гордуною В.А. проведено інтелектуально-розважальна гру: «Бережи природу для людського роду» серед учнів відповідних класів. Під час проведення гри учні проявили свої знання з природознавства, екології, продемонстрували на практиці сортування сміття та мали можливість висловитися щодо шляхів вирішення проблем людства в умовах екологічних проблем.

Крім того, упродовж місяця учнями школи велася проектна діяльність:  «Чорнобильська трагедія» (8-мі класи), «Забруднені водойми. Шляхи вирішення проблемної ситуації» (5-ті класи), «Не сміти у лісі» (7 – мі класи).

26.04 – класними керівниками 1-11 класів проведено виховні справи на тему: «Чорнобильські дзвони». Учням нагадати про події вибуху на Чорнобильській АЕС та обговорили можливі усунення наслідків катастрофи.

Відповідно до вимог Закону України «Про освіту», Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, Концепції Національно-патріотичного виховання дітей та молоді, згідно з річним планом МУО та  школи на 2018-2019 н.р., з метою формування гармонійно розвинутої особистості з високою моральною культурою, повагою до родини та сім’ї, з 02.05 по 31.05.2019 р. у школі проведено місячник родинного виховання. У рамках місячника проведено такі заходи:

06.05        у школі відбувся День цивільного захисту, упродовж якого класні керівники 1-11 класів провели у своїх класах єдиний урок, під час якого навчили дітей правильної поведінки у разі  надзвичайних ситуаціях та під час виявлення вибухонебезпечних предметів. Учні та працівники школи відпрацювали практичні навички з евакуації, на випадок надзвичайної ситуації.

08.05-10.05        у школі відбулися заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення і 75-й річниці перемоги над нацизмом.

08.05.2019 р. учнями 8-А класу під керівництвом класного керівника, вчителя історії Малової А.В. проведено інформаційну хвилинку День пам’яті і примирення.

08.05 вчителем трудового навчання Білоус Л.І.        проведено майстер-клас «Квітка пам’яті » (виготовлення пам’ятних маків). Під час заходу учні виготовили пам’ятні маки для учнів та вчителів школи.     

08.05        учнями 8-Б класу на чолі з класним керівником Ткач В.П. виготовлено стінгазету з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення.

10.05        вчителем історії Вишневською С.А. та учнями 9-Б та 8-Б класів проведено загальношкільний захід «Пам’ять про війну, як застереження від її повторення»

10.05        класними керівниками 1- 11 класів проведено єдиний урок «Урок-реквієм, присвячений захисникам рідної землі, їхнього бойового подвигу».

Протягом місяця        учні 1-5 класів на уроках образотворчого мистецтва (вчитель Лупой Т.С.) виконували малюнки, присвячені героям України. 10.05.2019 року під керівництвом заступника директора з НВР у початковій школі Сидорової О.Ф. відбулася виставка малюнків «Героям слава», де продемонстровано найкращі роботи учнів.        

17.05 класними керівниками 7-А класу Козак Г.М. та 7-Б класу Мамбетовою О.В. проведено загальношкільний захід, присвячений  Дню матері, в рамках якого обдаровані учні школи виступили із вітальними  номерами для матерів.

 24.05 вчителями фізичного виховання проведено захід, присвячений  закриттю шкільної спартакіади та лінійку з нагоди вручення грамот та нагород за участь у спортивному житті школи.

Протягом місяця бібліотекарем школи Ткач В.П. організовано книжкову виставку: «Родинні свята».

Протягом місяця        учні 5-А класу взяли участь у міській грі «Інтелектуальний квест». Учні виконували завдання за QR-кодами, знаходили кодові слова, в процесі чого дізнавалися про історію міста Чернівці.

31.05        відбувся загальношкільний захід: «Останній дзвінок».

Крім того, на виконання наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 04.04.2019 р. № 177 «Про проведення в закладах освіти Чернівецької області Тижня духовності», з метою підвищення якості виховного простору у закладах освіти області у дусі національно-патріотичного виховання на засадах християнських та загальнолюдських цінностей, з 13 по 18 травня 2019 року у школі проведено Тиждень духовності. В рамках тижня проведено низку заходів.

 14.05       чителем музичного мистецтва Жиліною О.П. проведено  відкритий урок на тему: «Музика духовного спрямування»       .

15.05        класоводами 1-4 класів відзначено Міжнародний День сім’ї. Класоводами організовано сімейну поїздку за межі міста Чернівці.      

16.05        класними керівниками 5-11 класів проведено заняття з  відзначення Дня науки .

16.05        учні 1-4 класів на чолі з класоводами переглянули мультфільми за мотивами легенд біблійних історій. 

16.05        для відзначення Всесвітнього дня вишиванки у школі відбувся фотомарафон вишиванок. Учні школи разом з класоводами та класними керівниками фотографувалися у вишиванках, всі фото виставлено на офіційні сторінці школи у соціальній мережі Фейсбук. 

17.05 відбулася виставка дитячих малюнків «Сторінками Святої книги». Протягом тижня учні на уроках образотворчого мистецтва (вчитель Лупой Т.С.) робили ілюстрації до цікавих історій з Біблії.

18.05        команда учнів школи взяла участь у міському ярмарку з відзначення Дня Європи на вул. О. Кобилянської під керівництвом вчителя історії Малової А.В.

Упродовж тижня у шкільній бібліотеці тривала виставка християнської літератури. У 1-11 класах проведено години класного керівника на тему: «Добро та милосердя»

У 2018-2019 н.р. 50 учнів школи 3-7 класів взяли участь у «Програмі з навчання плаванню». 26 травня 2019 року учні успішно склали іспит з плавання, в результаті чого були нагороджені медалями та відповідними грамотами.

Крім того, вчитель історії Малова А.В. разом з активними учнями школи взяли участь у проекті «Відкривай Україно» та посіли І місце серед команд у західному регіоні України. Під час проекту учні щотижня отримували і виконували різноманітні завдання, що дозволило їм відчути себе невід’ємною частиною суспільства. Одним з таких завдань було оформлення міської зупинки в стилі української вишиванки з використанням  QR-кодів. Учні навчилися ініціювати важливі вчинки та долучати спонсорі.  

  Організаційно-методичне керівництво виховною роботою виконувало методичне об’єднання класних керівників. Методоб’єднання класних керівників, постійно вдосконалюючи свою роботу, сприяє професійному вдосконаленню особистості педагога, стимулює творчість класного керівника, який веде пошуки шляхів збагачення і розвитку змісту, форм і методів виховної роботи, формування гуманістичних цінностей у системі виховної роботи, підвищенню ролі та авторитету класного керівника.

    У становленні системи виховної роботи важлива роль відводиться   методичній роботі, в якій значну роль відіграють класні керівники. Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнями, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї, вивчають характер та прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, зустрічаються з учнями та їх батьками за місцем проживання, проводять роботу по залученню учнів в гуртки та секції за інтересами, залучають до роботи у класі та в школі. Кропітку роботу з учнями з попередження правопорушень, пропусків занять без поважних причин, порушень дисципліни проводили класні керівники.

      Для попередження порушень поведінки учнів школи на перервах, станом на

03.09.2018 року складений графік чергування по школі вчителів та чергових класів. Слід зазначити, що всі класи відповідально впродовж навчального року ставилися до обов’язків чергування.

 Особлива увага протягом 2018-2019 навчального року приділялася організації дозвілля та відпочинку школярів у позаурочний час.  

 У 2018-2019 н.р. було проведено 5 засідань  методичного об’єднання класоводів та класних керівників, на яких розглянуто питання аналізу виховної роботи за попередній навчальний рік, ознайомлено з програмою виховання дітей та учнівської молоді в Україні, сплановано основні виховні заходи, проведено обмін досвідом щодо формування успішної особистості; відбулися індивідуальні консультації, які були спрямовані на розвиток творчого підходу класного керівника до своїх обов’язків, використання в роботі інноваційних виховних технологій,   розвиток художньо-естетичного виховання, впровадження в практику роботи принципів безконфліктного спілкування, подолання жорстокого  поводження з дітьми.

Упродовж року питання виховної роботи в школі розглядалися на педагогічних радах та нарадах при директорові.

 Регулярно велася робота з перевірки шкільної документації, Згідно річного плану роботи та з метою покращення роботи класних керівників, було проведено перевірку документації, зокрема сторінки «Облік відвідування (пропуски занять)» у класних журналах 5-11 класів. Перевірка показала, що ведення сторінки «Облік відвідування» класними керівниками ведеться регулярно, охайно та у відповідності з нормативними правилами ведення обліку відвідування.

 Відповідно до Закону України «Про освіту» та на виконання наказу МОН України  від   04 вересня 2003 року № 595 «Про вдосконалення постійного контролю за охопленням навчанням і вихованням дітей», Постанови КМУ від 13.09.2017 року № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку», з метою забезпечення конституційного права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти,  в школі здійснюється контроль за відвідуванням учнями навчального закладу.

    За результатами  аналізу відвідування учнями школи, виявлені пропуски уроків без поважних причин  учнем 11 класу Майканом П. С. (60 днів/496 уроків). Для залучення до навчання учня адміністрацією школи здійснено рейди (Акт 07-34/1-18 від 20.11.2018 р., № 07-34/1-19 від 14.12.2018 р., № 07-34/1-28 від 10.01.2019 р., № 07-34/1-07 від 09.04.2019 р.), в ході яких матір Майкан Оксана Георгіївна повідомила, що не має жодного впливу на сина і не може його змусити відвідувати навчальні заняття, оскільки хлопець працює.

     Для залучення до навчання учня 11 класу Майкана П. адміністрація школи направила листи на начальника Шевченківського ВП Чернівецького відділу поліції ГУНП (№ 01-12/28 від 24.01.2019 р., № 02-14/601 від 19.11.2018 р.), на заступника директора Міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Чернівецької міської ради (№ 02-14/601 від 19.11.2018 р., № 01-12/28 від 24.01.2019, №01-12/199 від 12.04.2019 р.) та на начальника Служби у справах дітей № 02-14/601 від 19.11.2018 р., № 01-12/28 від 24.01.2019 р., №01-12/198 від 12.04.2019 р.).      

Протягом 2018/2019 н.р. у школі активно працювала соціально- психологічна служба.

Соціальним педагогом школи Швець В.В. проводилася робота з виявлення дітей, яким потрібна матеріальна допомога; проводилися обстеження побутових умов сімей учнів, які стоять на внутрішньому обліку схильних до правопорушень, багатодітних сімей (за потребою) разом із класними керівниками, психологом школи та заступником директора з виховної роботи.

У школі створено і постійно поновлюється банк даних дітей соціально незахищених категорій.

Діти соціально незахищених категорій за потребою спостерігаються шкільним психологом, постійно – адміністрацією школи.     

З метою демократизації та подальшого  розвитку учнівського самоврядування у школі з початку нового навчального року продовжував роботу орган учнівського самоврядування – учнівський парламент, у складі якого функціонували такі департаменти: дозвілля, навчання, ЗМІ, дисципліни, спорту та туризму. Робота в департаментах сприяла вихованню почуття господаря школи, класу, вмінню співпрацювати на принципах рівності, демократизму, розвивала творчі та лідерські якості учнів, вчила самостійності у прийнятті рішень та відповідальності за зроблену справу.

У школі налагоджено чергування класів, яке дозволяє підтримувати порядок на перервах та дисциплінує учнів. Учні 6-11 класів, задіяні у чергуванні, слідкують за поведінкою школярів, за збереженням майна, за підтриманням чистоти в приміщенні школи.

Засідання парламенту проводилися регулярно, на них учнями обговорювалися шкільні справи, проекти, окремі проблеми, спільно вирішувалися всі питання шкільного самоврядування, проводилися бесіди з окремими учнями.

У кінці року класні колективи здали звіти про проведену роботу за рік.

Згідно закону України «Про охорону дитинства» Національної програми «Діти України» колективом школи проводиться робота з охорони дитинства. Соціальному захисту учнів у школі приділяється велика увага. На нарадах при директорові розглядалися питання соціального захисту дітей пільгових категорій. Соціальним педагогом Швець В складено і постійно поновлювалися дані про дітей різних категорій  у соціальному паспорті школи.

З такими дітьми проводиться корекційно-відновлювальна робота, спрямована на соціалізацію особистості, шкільним психологом та соціальним педагогом. В особових справах дітей зберігаються документи, що підтверджують їх статус, акти обстеження матеріально-побутових умов сімей, ведеться облік роботи з такими учнями: згідно плану роботи з соціального захисту дітей, двічі на рік проводиться обстеження матеріально-побутових умов сімей з метою виявлення потреби в  допомозі. Щорічно діти з сімей соціально незахищених категорій оздоровлюються в пришкільних та обласних таборах. 

Враховуючи вищевказане,  

НАКАЗУЮ:

 1. Вважати стан виховної роботи в школі задовільним.
 2. Педагогічним працівникам школи у 2019-2020 н.р. продовжити працювати над методичною проблемою: «Розширення діапазону організації форм і методів виховної роботи через впровадження елементів STEM-освіти».
 3. Класним керівникам:
  1. Щомісячно до 30 числа подавати звіт з виховної роботи заступнику директора з ВР Моклович А.В.
  1.  ведення щоденників учнями                                (упродовж навчального року).
  1. Урізноманітнювати форми проведення класних батьківських зборів шляхом неформальних зустрічей.
  1. Контролювати відвідування навчальних занять учнями класів

(упродовж навчального року)

 • Заступнику директора з виховної роботи А.В. Моклович:
  • До 20.08.2019 р. розробити та подати на затвердження план виховної роботи школи на 2019-2020 н.р. (при плануванні виховної роботи школи розробити перелік орієнтовних тем проектів, визначити терміни, напрямки та способи їх реалізації та узагальнення).
  • Послуговуватися принципами дитиноцентризму, орієнтуватися на загальнолюдські цінності, формувати у сучасних учнів українську ідентичність, відповідальність за себе, розвиток і добробут країни та всього людства.

(упродовж навчального року).

 • Передбачити у плані виховної роботи школи інтеграцію наук та предметів при підготовці та проведенні заходів, продовжувати впроваджувати у виховний процес елементи STEM-освіти)                                              (упродовж навчального року )
  • Посилити та урізноманітнити форми національно-патріотичного виховання, мотивуючи вчителів та учнів реалізовувати конкретні справи для міста, школи, тощо.                                                                                (упродовж навчального року)
  • Здійснювати моніторинг профілактики та корекції асоціальної поведінки учнів, забезпечити тісну співпрацю з управлінням Національної поліції України у справах неповнолітніх, центром соціальних служб, відділом у справах дитини Чернівецької міської ради.                                                                (упродовж навчального року)
  • Здійснювати моніторинг соціального захисту учнів пільгових категорій.                                                                                               (двічі на рік: грудень, травень).
  • Здійснювати моніторинг стану відвідування школи учнями, аналітичні матеріали подати за підсумками кожних 2-х місяців навчання (наказ), озвучувати матеріали моніторингу на нарадах при директорі                       (відповідно до плану нарад).
  • До 02.09.2019 року розробити план проведення загальношкільних заходів та визначити відповідальних за їх організацію та проведення.
 • Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з ВР А.В. Моклович.

Директор школи №8                                                          Савчук І.І.       

З наказом ознайомлені:

Заступник з ВР – Моклович А.В.

Comments are closed.