ВР ухвалила закон про безоплатні підручники для учнів та вчителів

Учнів загальноосвітніх навчальних закладів і педагогічних працівників забезпечуватимуть підручниками безоплатно. Відповідний законопроект №1857 у вівторок підтримали 235 народних депутатів України.

Законом вносяться зміни до законів “Про освіту” та “Загальну середню освіту”, згідно з якими центральний орган виконавчої влади, що реалізовує державну політику у сфері освіти, “забезпечує випуск підручників, посібників, методичної літератури”, а також “організовує безоплатне забезпечення підручниками, посібниками, методичною літературою учнів… і педагогічних працівників”.

“Держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками, посібниками, методичною літературою учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України”, – йдеться в новій редакції ст. 35 закону “Про освіту”.

У пояснювальній записці зазначено, що реалізація законопроекту не передбачає видатків із державного бюджету України.

На методичну літературу цей закон не поширюється – лише на підручники.