Daily Archives: 09.03.2017

Учні школи взяли участь в урочистостях з нагоди відзначення Шевченківських днів в Україні.

09 березня традиційно  відкриває Шевченківські дні в Україні. Це час, коли всі українці згадують Тараса Шевченка, його вірші, що закликали до бою на барикадах у період Революції Гідності, змушували замислюватися над тим, хто ворог, а хто брат, повертали до минувшини і нагадували про біль і страждання народу в ярмі Російської імперії. Щороку читаєш вірші Пророка  і розумієш: він бачив крізь століття, ... Read More »

“За Сибіром сонце сходить…” 10 березня виповнюється 230 років з дня народження Устима Кармелюка

Народився 27 лютого (10 березня) 1787 року в селі Головчинці Літинського повіту Подільського воєводства (згодом губернії), нині Кармалюкове Жмеринського району Вінницької області, Україна, в родині кріпака Якима Кармалюка. Про ранній період життя відомо небагато, крім того, що він володів грамотою та достатньо розумів російську, польську мови та їдиш. У віці 17 років його забрали до двору пана Пігловського. Хлопець був роботящий, ... Read More »

Молись. Молися, сину: за Вкраїну…

ШЕВЧЕНКО Тарас Григорович (1814-1861) Видатний український поет, художник, громадський діяч, перекладач, автор “Кобзаря”, співробітник Київської Археологічної комісії, академік гравірування (1860) Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за новим стилем) 1814 р. у с. Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії (нині Звенигородський район Черкаської області) у родині Григорія Івановича Шевченка і Катерини Якимівни Бойко. Батьки Шевченка були кріпаками магната генерал-лейтенанта ... Read More »