Monthly Archives: Лютий 2017

25 лютого виповнюється 130 років від Дня народження Леся Курбаса, патріота, який власною кров’ю освятив тризуб

       Лесь Курбас (повне ім’я — Олександр-Зенон Степанович Курбас); народився  25 лютого 1887 року в місті  Самбір (тепер Львівської області) у родині акторів галицького театру Степана та Ванди Курбасів (за сценою Яновичі). Батько його, хоча й був мандрівним українським актором, проте і в бідності своїй прагнув дати Олександрові гарну освіту. Загинув у сталінських концтаборах 3 листопада 1937,  Карельська АРСР) — український режисер, актор, теоретик театру, драматург, ... Read More »

24 лютого виповнюється 100 років від дня народження Тетяни Яблонської, художниці, альбом якої пустили під ніж за “український націоналізм”

      Тетяна Яблонська – українська художниця-живописець, професор (1967), академік Академії мистецтв СРСР (1975), Народний художник СРСР (1982), дійсний член (академік) Академії мистецтв України (1997–2005), лауреат Державних премій СРСР (1945, 1951, 1979) та Національної премії України ім. Тараса Шевченка (1998), Герой України (2001). Тетяна Нилівна, популярність творів якої з роками лише зростає, народилась у Смоленську (Росія), але з 11-річного ... Read More »

100 років тому почалась Лютнева революція у царській Росії, яка призвела до повалення самодержавства

Лютне́ва револю́ція 1917 ро́ку в Росії — революційні події лютого-березня 1917 року, що завершились падінням монархії у Російській імперії. Головними причинами загострення політичної ситуації в Російській імперії були участь Росії в Першій світовій війні 1914–1918, бездарність верховного командування на чолі з імператором Миколою ІІ та в результаті цього великі людські втрати на фронтах. Участь Росії у світовій війні та мобілізація ... Read More »

Цей день в історії України…

21 лютого 1784 року закладено місто Миколаїв, місто-порт на Чорноморському узбережжі України.Засновником міста став князь Григорій Потьомкін, вибравши півострів у місці злиття річки Інгул та Південного Бугу. Традиційно місто Миколаїв відоме як флотське і корабельне місто. Read More »

Відкритий урок з української мови у 6-А класі

З метою виконання заходів тижня рідної мови, 23 лютого 2017 року молодим вчителем української мови та літератури Мамбетовою О.В. проведено відкритий урок у 6-А класі на тему “Прикметник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль у реченні” Read More »

Мовознавчий квест для тих, хто любить рідну мову

22 лютого учні 5-7 класів взяли участь у мовознавчому квесті “Рідне українське слово…” ініціатором, натхненником та організатором якого традиційно є прекрасний, творчий вчитель української мови та літератури школи Фештрига Христина Мірчівна. За умовами проведення квесту учні повинні були дати відповіді на 3 запитання на кожній з 7 станцій. Консультантами-кураторами на станціях були учні 9-Б класу, завданням яких було правильно оцінити ... Read More »

Учні школи писали диктант національної єдності

21 лютого учні 5-11 класів та вчителі взяли участь у написанні диктанту національної єдності “Рідна мова” (за Ю. Мушкетиком). Саме цей захід став початком тижня рідної мови, відкриваючи який директор школи Савчук І.І. наголосила на необхідності плекати, любити і популяризувати рідну мову, адже слово може єднати і роз’єднувати, дарувати надію і вбивати, може змінювати хід історії. Саме тепер, у непрості ... Read More »

21 лютого у школі стартував тиждень рідної мови

Міжнаро́дний день рі́дної мо́ви, також Міжнародний день материнської мови (англ. International Mother Language Day) — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько ... Read More »

День пам’яті Небесної сотні

20 лютого 2017 року у школі проведено захід щодо вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, відстоюючи гідність та честь нації, у трагічні дні Майдану 2014 року. День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Пам’ятний день встановлено указом Президента України ... Read More »

День шоколаду у школі! Такого ще ніде не було!!!…

14 лютого 2017 року, у день святого Валентина, у школі проведено День шоколаду! Такого ще не було в жодному навчальному закладі, адже можна було не тільки цілий день ласувати шоколадом, а й дізнатися про історією створення цього смаколика, відвідати приватну кондитерську майстерню та власноруч виготовити карамелізовану цукерку. Для учнів 1-4 класів організовано конкурс на кращу модель обгортки шоколаду, переможцями визнані ... Read More »